Sztukateria do łazienki

Sztukateria nierozerwalnie łączy się z wrażeniem luksusu. Wchodząc do pomieszczenia ma się odczucie, że wnętrze posiada niepowtarzalną duszę, która jest wyczuwalna już od pierwszego spojrzenia na bogate zdobienia. Nic więc dziwnego, że ten sposób urozmaicania przestrzeni nadal nie traci na popularności, także w pomieszczeniach użytkowych, takich jak łazienka. Zastanawiasz się, jaką sztukaterię wybrać do łazienki? Przeczytaj, czym warto się kierować w doborze tego typu elementów dekoracyjnych.

Luksusowe projekty domów
obrazek prezentujacy

Sztukateria do łazienki - czym się charakteryzuje?

Naturalne jest, że posiadając własną przestrzeń, chcesz odpowiednio urozmaicić jej wygląd. Można zrobić to, wprowadzając do wystroju odpowiednie meble czy inne elementy wchodzące w skład wyposażenia użytkowego. Jednak często zdarza się, że aranżacja nie wystarcza, a wnętrze nadal nie wygląda tak, jak w Twojej dopracowanej wizji. Warto na początku zainteresować się wyborem sztukaterii, która znacząco wpłynie na wygląd pomieszczenia. Elementy dekoracyjne świetnie sprawdzają się w przestrzeniach typowo użytkowych, takich jak łazienka. Połączenie praktycznego wyposażenia z dodatkowymi akcentami dekoracyjnymi, które znacząco podnoszą walory estetyczne wnętrza, to ciekawa propozycja dla miłośników klasycznych wnętrz. Sztukateria w łazience wpływa głównie na wygląd danego pomieszczenia i odczucia wizualne. Ma na celu urozmaicić przestrzeń i sprawia, że aranżacja jest niezwykle estetyczna. Nie oznacza to jednak, że sztukateria nie wpływa znacząco na komfort użytkowania danej przestrzeni. Odpowiednio dobrane elementy sprawiają, że funkcjonalność łazienki znacznie wzrasta.

Sztukateria w łazience – materiał wykonania

Wybierając sztukaterię do łazienki, możesz zdecydować się na elementy wykonane z gipsu. W miejscach narażonych na wilgoć wykorzystać można odlewy z poligipsu ‒ to materiał lekki i odporny na trudne warunki. Aby dodatkowo zabezpieczyć tworzywo, pokrywa się go żywicą akrylową lub kruszywem kwarcowym, dzięki czemu pozostaje odporny na wilgoć. To wyjątkowo istotny czynnik w przypadku sztukaterii do łazienki.

Jaki efekt daje zastosowanie sztukaterii sufitowej do łazienki?

Styl klasyczny w architekturze jest związany z wykorzystaniem dodatkowych elementów dekoracyjnych w postaci sztukaterii. Pozwalają one na stworzenie bardzo charakterystycznego, eleganckiego efektu, który stanowi jednocześnie jasne odwołanie do sztuki projektowania wnętrz znanej już w ubiegłych wiekach. Nie da się ukryć, że sztukateria sufitowa do łazienki nierozerwalnie łączy się z wrażeniem luksusu oraz dobrego smaku.

Sztukateria do łazienki – co warto umieścić w łazience?

Jeśli zastanawiasz się, jaka sztukateria do łazienki będzie najlepszym wyborem, warto zwrócić uwagę na poszczególne rodzaje elementów dekoracyjnych. Szczególną rolę odgrywa tu przede wszystkim miejsce, w którym umieszczony zostanie akcent dekoracyjny. Sztukateria sufitowa do łazienki – obejmująca m.in. rozety różnego typu - daje duże pole do popisu - w ramach współpracy z nami możesz liczyć na profesjonalną pomoc w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań. Przy suficie z powodzeniem można umieścić bogato zdobione listwy, które urozmaicą wygląd łazienki ze sztukaterią. Szczególnie warte uwagi są modele wykonane w stylu renesansowym lub barokowym. Grecki klasycyzm również najłatwiej jest wprowadzić do łazienki za pomocą listew – zarówno przysufitowych, jak i przypodłogowych. Styl sztukaterii jest jednak każdorazowo dopasowywany do aranżacji wnętrza.

Klasyka, która zawsze się sprawdza - sztukateria w łazience na ścianie

Uzupełnieniem sztukaterii sufitowej do łazienki jest umieszczenie elementów dekoracyjnych na ścianie. To rozwiązanie jest kolejnym odwołaniem do klasyki, jednak przy jego zastosowaniu należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego umiaru. Zastanawiając się, jaką sztukaterię wybrać do łazienki, z powodzeniem możesz rozważyć wybór dekoracji umieszczanych bezpośrednio na ścianach wnętrza. W takim wypadku jednak elementy dekoracyjne nie mogą być zbyt masywne - zastosowanie takich akcentów mogłoby przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, wywołując przytłaczające wrażenie.